Blogi
Jalgadel tünnid ehk kompostimine mugavale inimesele
Miks on meie veebipoes lisaks kuivatitele oranži-mustakirjud jalgadel keerlevad tünnid? Tegu on trummekompostritega ning põhjus on lihtne –kuna looduses on kõik tasakaalus ning toitained pidevas ringluses, soovisime taolist kinnist ringi ka koduses majapidamises tekitada. Selles ringis on kompostimine oluline lüli, mis toidujäägid bioloogia abil uue toidu algeks muundab. Toidujääke tekib näiteks ka kuivatamiseks ettevalmistamisel ning selle väärt materjali tasub ringlusesse tagasi viia. Meie silmis käivad kuivatamine ja kompostimine käsikäes.
Toidu kuivatamine – põnev ja tervislik säilitamisviis
Kuivatamine ehk dehüdreerimine on inimkonna üks vanimaid säilitamismeetodeid. Dehüdreerimine tähendab, et viljast eemaldatakse suurem osa veesisaldusest kas looduslikult õhu ja päikese käes, ahjus või erinavat tehnoloogiat kasutavate kuivatite abil. Tihti meenuvad kuivatamisega vanaema poolt ahjuplaadil kuivatatud õunad ja kimpudes katuse all rippuvad ürdikimbud.
Õhu ja päikese käes kuivatamine on äärmiselt lihtne. Samas on saadused avatud erinevatele keskkonnateguritele ning nii võib toit kokku puutuda erinevate saasteainetega või saada kahjustatud UV-kiiirgusest. Seetõttu on loodud erinevad kuivatid, mis võimaldavad protsessi kontrollitumas keskkonnas läbi viia.
Pole juhus, et kuivatamine on hakanud aina enam populaarsust koguma. Selle meetodi abil saab kokku hoida nii aega, energiat kui raha. Lisaks võib see elu rikastada uue ja põneva hobiga, mis avab maitsete maailma täiesti uue nurga alt. Kuivatamisel on veel palju plusse ja kui mõtiskled kas see on sinu jaoks või mitte, siis ehk aitavad järgnevad punktid sul otsustada.